Мова сайту

Подзвоніть нам


Заповніть форму


Ми у Facebook

Київ, Харків +38 050 65 75 158 Графік роботи: 9:00 - 20:00

Чи існує профілактика деменції?

Чи існує профілактика деменції?

Профілактика деменції у похилому віці – необхідний спосіб у боротьбі з цією недугою.

  1. Симптоми недоумства
  2. Чи можна запобігти деменції на ранній стадії
  3. Профілактика деменції у похилому віці
  4. Переваги приватного пансіонату «Рідні Серця»

Деменцію неможливо вилікувати, але процес її розвитку піддається уповільненню. Це уможливлює продовжити нормальний рівень життя. 

Симптоми недоумства

Симптоматика цього захворювання у кожного пацієнта проявляється по-своєму. Це великою мірою залежить від цього, які частини мозку уражені переважно. Найголовнішим симптомом є забудькуватість. Людина, вийшовши одна на вулицю, може не знайти потім свого будинку, забувши його адресу, розташування. У таких людей бувають провали в пам'яті, різка зміна настрою та навіть характеру. Вони можуть раптово змінити тему розмови. Досить часто їх мучить тремор. Невиправдано проявляється тривожність, агресія. Особиста гігієна, їх зовнішній вигляд не цікавлять, це для них не важливо. Симптоматика проявляється у різних випадках залежно від стадії захворювання. На останньому етапі людина повністю деградує.

Чи можна запобігти деменції на ранній стадії

Помітивши ознаки деменції у літнього родича, варто відразу ж показати його лікареві.

Профілактика деменції у похилому віці

Найголовніший спосіб профілактики недоумства – рання діагностика.

Психіатри виділяють головні, прості способи збереження ясного розуму та запобігання деменції:

  • Збалансоване харчування. Правильно організоване харчування здатне захистити клітини мозку від запальних процесів, підтримати імунітет людини. Забравши з раціону смажені, солоні, копчені страви, червоне м'ясо, тваринні жири, солодощі можна покращити мозкові функції. До вживання корисні риба, м'ясо птиці, овочі, фрукти, зелень, злаки, оливкова олія.
  • Регулярне розумове навантаження. Дуже важливо літній людині навантажувати мозок. Корисно читати, відгадувати кросворди, головоломки, ребуси, грати у шашки, шахи. За бажанням можна вивчати іноземні мови, писати тексти. Відкритість нової інформації – важливий момент профілактики.
  • Фізична активність. Будь-які тренування, ходьба, плавання, велосипедні прогулянки, гімнастика, впливають на роботу мозку. Відбувається насичення киснем всіх клітин організму. До того ж рухова активність покращує настрій.
  • Сонце та повітря. Вітамін D знижує ризик деменції. Сонячне проміння є найкращим постачальником цього вітаміну. Повітряні ванни стимулюють обмінні процеси в організмі, зміцнюють імунітет, покращують сон.
  • Відмова від шкідливих звичок. Куріння - найбільш шкідливий фактор, від якого варто відмовитись. Спиртне теж потрібно обмежити, припустимо іноді випивати келих червоного сухого вина.
  • Режим сну. Слід повноцінно висипатись, не допускаючи постійного недосипання, менше семи годин на добу.
  • Нема стресових ситуацій. Корисно дотримуватися душевної рівноваги. Варто навчитися способів боротьби зі стресом. Цьому допоможуть медитація, розслаблююча музика, перегляд красивих картин та інші приємні моменти.

Переваги приватного пансіонату «Рідні Серця»

Турбота про близьких, які страждають на деменцію, вимагає багато сил, терпіння та вміння. Для стабілізації стану потрібний комплексний підхід. У домашніх умовах це завжди можливо. Тому мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку «Рідні Серця» пропонує свої послуги з надання підтримуючої терапії та реабілітації пацієнтів з даним діагнозом на різних етапах розвитку захворювання у платному будинку для людей похилого віку в Києві. У приватному пансіонаті для літніх людей у ​​Харкові практикують комплексний догляд, цілодобовий медичний контроль стану, необхідну підтримку та увагу. У приватному будинку для літніх людей в ​​Київській області досвідчений  персонал дбає про мешканців, намагаючись запобігати прогресу хвороби.

Телефонуйте, приїжджайте до приватного пансіонату «Рідні Серця» . Дізнайтеся про умови проживання. Ми завжди раді допомогти у нелегкій ситуації. Увага кожному постояльцю у нас у пріоритеті.

Корисні статті

Чому у літньої людини тремтять руки?

Чому у літньої людини тремтять руки?


Нерідко можна помітити, що у літньої людини трясуться руки. Багато хто це списує на вік або на фізичні навантаження.

Ішемічна хвороба серця в літньому віці - причини, симптоми, діагностика та профілактика

Ішемічна хвороба серця в літньому віці - причини, симптоми, діагностика та профілактика


Ішемічна хвороба серця в літньому віці вважається найпоширенішим і найнебезпечнішим захворюванням.

ЛФК після заміни кульшового суглоба в літньому віці

ЛФК після заміни кульшового суглоба в літньому віці


ЛФК після заміни кульшового суглоба в літньому віці – необхідна процедура.

подивитись усі...
Пансіонат "Рідні Серця" оснащено системою протипожежної безпеки, відповідно до стандартів МНС.