Атеросклероз судин головного мозку у літньому віці трапляється нерідко. Хвороба протікає повільно.
- Причини атеросклерозу головного мозку у людей похилого віку
- Симптоми
- Діагностика та лікування
- Спосіб життя з церебральним атеросклерозом у літньому віці
- Профілактика
- Переваги приватного пансіонату «Рідні Серця»
Поступове відкладення холестерину на стінках великих судин призводить до сильного звуження. Порушується кровопостачання, до голови не надходить достатня кількість кисню та поживних речовин.
Причини атеросклерозу головного мозку у людей похилого віку
Чинниками, що сприяють розвитку захворювання, є:
- Хронічні хвороби, такі як гіпертонія, цукровий діабет та інші.
- Спадкова схильність.
- Неправильне харчування і як наслідок – зайва вага.
- Шкідливі звички.
- Неактивний спосіб життя, обмежені рухи.
- Стреси.
- Вік.
Симптоми
Стадії розвитку атеросклерозу поділяються на три рівні: початковий, прогресуючий та деменція. На початку симптоми виявляються при навантаженнях і проходять самостійно після відпочинку. Слабкість, стомлюваність, порушення сну, головний біль, шум у вухах у цей період списуються на вік та перевантаження. Надалі відбувається погіршення пам'яті, з'являється почуття тривожності, знижуються слух і зір, проявляється тремор, особливо рук, нестійкість під час ходьби. Найважчий етап – недоумство. Відбувається деградація особи. Людина вже не може сама себе обслуговувати.
Діагностика та лікування
Для встановлення діагнозу потрібно комплексне обстеження. Терапевт направляє пацієнтів до невролога, кардіолога, флеболога, офтальмолога, за необхідності і до інших вузьких фахівців. Аналізуються лабораторні дані крові, проводиться УЗД шиї та головного мозку, ангіографія, МРТ, КТ, ЕЕГ.
Терапія атеросклерозу спрямовано нормалізацію рівня холестерину, зміцнення стінок судин та його розширення. Для цього призначаються лікарські препарати. При значному звуженні судин можливе хірургічне втручання. Важливим у лікуванні атеросклерозу є дотримання режиму дня та правильне харчування, необхідна фізична активність.
Спосіб життя з церебральним атеросклерозом у літньому віці
Люди з діагнозом атеросклерозу обов'язково повинні регулярно контролювати рівень холестерину в крові, дотримуватись дієти, відмовитися від вживання алкоголю та кинути палити, давати організму посильні фізичні навантаження, частіше бувати на свіжому повітрі, намагатися уникати стресових ситуацій. Літні, що мають більш важку форму захворювання, потребують постійної уваги близьких. Якщо це зробити неможливо, мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку «Рідні Серця» допоможе в цьому, забезпечивши хворим цілодобовий медичний догляд.
Профілактика
Профілактичні заходи значно знижують ризик розвитку атеросклерозу. Чим раніше людина почне вести здоровий спосіб життя, тим більша ймовірність того, що вона не зіткнеться з цим підступним захворюванням. Корисно відмовитись від куріння, підтримувати нормальну масу тіла, відмовитися від солоного, смаженого, жирного, гострого. Бажані щорічні відвідування лікаря та контроль рівня цукру та холестерину в крові.
Переваги приватного пансіонату «Рідні Серця»
У приватному пансіонаті «Рідні Серця» для мешканців створено чудові умови. Збалансоване харчування, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, цікаве дозвілля, нові знайомства допоможуть відновленню пацієнтів у платному будинку для літніх людей у Мілі. Тут практикуються грамотні реабілітаційні заходи під наглядом спеціалістів.
Довірте здоров'я близьких професіоналам у приватному пансіонаті для літніх людей у Києві. У приватному будинку для людей похилого віку Київської області їх оточать любов'ю та увагою. Ваш родич завжди буде під наглядом, знайде багато нових друзів і швидше піде на виправлення.