У літньому віці більшість пенсіонерів стикаються з різкими змінами артеріального тиску .
- Причини виникнення перепадів тиску у людей похилого віку
- Захворювання як причини стрибків тиску
- Чим небезпечні стрибки артеріального тиску
- Виявлення відхилень від норми
- Лікування чи самолікування?
- Перша допомога при різкому стрибку АТ
- Догляд за літніми в будинку для людей похилого віку «Рідні Серця»
Одноразове зниження чи підвищення тиску часто не несе для організму небезпеки. Серйозні наслідки часто спричиняють систематичні стрибки тиску.
Пенсіонери, у яких часто спостерігаються підвищення або зниження артеріального тиску, потребують постійного нагляду. Якщо у родичів немає можливості самостійно доглядати пенсіонера, найкращим рішенням стане поселити його у приватний пансіонат для літніх у Київській області де він перебуватиме під цілодобовим наглядом кваліфікованого персоналу.
Причини виникнення перепадів тиску у людей похилого віку
Якщо у людини нормально функціонує серцево-судинна система, а також інші системи та органи, у неї зберігається стабільний артеріальний тиск. Якщо воно систематично опускається і піднімається, дізнатися про причину таких станів допомагає стандартна медична діагностика.
При цьому варто пам'ятати, що, крім хвороб, провокувати зміну артеріального тиску також можуть такі фактори:
- зміна атмосферного тиску та температури повітря;
- різке піднесення з положення лежачи;
- порушення сну;
- сильний стрес;
- нетипові фізичні навантаження;
- тютюнопаління, алкоголь.
Перепади тиску можуть спостерігатися на фоні прийому деяких ліків, а також супроводжувати хронічні захворювання.
Захворювання як причини стрибків тиску
З віком організм людини поступово слабшає. Йому стає важко справлятися зі стрибками тиску.
Особливо важко це дається пенсіонерам, у яких діагностовано такі захворювання:
- серцева недостатність;
- діабет;
- гайморит;
- ниркова недостатність;
- захворювання серця та судин;
- шийний радикуліт;
- остеохондроз;
- есенціальна гіпертензія;
- наявність в організмі пухлин;
- захворювання мозку;
- атеросклероз;
- ендокринні захворювання.
Різко знижуватися і підвищуватись тиск може у людей зі зниженим тонусом судин, тромбозом, за наявності в судинах бляшок холестерину. Люди з порушенням обмінних процесів, які мають велику зайву вагу, також часто стикаються зі стрибками артеріального тиску.
Чим небезпечні стрибки артеріального тиску
Медики відзначають, що стабільно знижений чи стабільно підвищений тиск несуть для організму значно менше шкоди, ніж систематичні стрибки в обидві сторони. Вони значною мірою підвищують навантаження на серце та судини. Стрибки тиску провокують цереброваскулярні порушення, ішемію, інфаркти та інсульти.
Виявлення відхилень від норми
Запідозрити зміну артеріального тиску у пенсіонера можна за різким погіршенням його самопочуття. Зазвичай такі стани супроводжуються головним болем, запамороченням, загальним занепадом сил, нудотою, шумом у вухах. Для виміру артеріального тиску використовується тонометр.
Літнім людям віком після 70 років показано регулярне вимірювання артеріального тиску. Поміщаючи свого літнього родича у приватний будинок для людей похилого віку в Харкові, ви можете бути впевнені, що йому регулярно вимірюватимуть тиск і при необхідності нададуть першу допомогу.
Лікування чи самолікування?
Знижений чи підвищений тиск може бути фізіологічною нормою деяких пенсіонерів. Тому важливо регулярно вимірювати тиск, щоб вчасно зафіксувати нетипові показники та звернутися за допомогою до лікаря.
Незважаючи на те, що засоби для підняття та зниження тиску вільно продаються в аптеках, самостійний прийом без попередньої консультації з лікарем може бути вкрай небезпечний. Самолікування може призвести до погіршення самопочуття, розвитку тяжких ускладнень та нападів.
Перша допомога при різкому стрибку АТ
При різкому стрибку тиску важливо не займатися самолікуванням, а одразу викликати швидку допомогу. Надалі літню людину потрібно записати на прийом до терапевта. Лікар проведе обстеження та призначить ліки, якими можна буде лікуватися в домашніх умовах.
Мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку «Рідні Серця» пропонує своїм постояльцям не тільки проживання та цілодобовий нагляд, але також регулярні медичні огляди. У штаті кожного з пансіонатів нашої мережі є кваліфікований терапевт, який регулярно оглядає мешканців та за необхідності направляє їх на обстеження та лікування до вузьких спеціалістів.
Догляд за літніми в будинку для людей похилого віку «Рідні Серця»
Приватний пансіонат «Рідні Серця» - це сучасний та комфортабельний будинок для людей похилого віку, де пенсіонери живуть у комфортних умовах, смачно харчуються, активно та цікаво проводять вільний час. У наших пансіонатах працюють лише досвідчені лікарі, медсестри та доглядальниці. Вони регулярно відстежують стан постояльців, стежать за тим, щоб вони приймали всі призначені лікарями ліки.
Якщо ви хочете забезпечити близькій людині гідну старість і підшукуєте комфортабельний платний будинок для людей похилого віку в Києві або Харкові, найкращим рішенням стане пансіонат мережі «Рідні Серця» .
Забронювати місце у відповідному вам пансіонаті, розрахувати вартість проживання та задати всі питання, що виникли, ви можете за вказаним на сайті номером телефону або у спеціальному розділі в текстовому форматі.