Дуже часто люди похилого віку стикаються з різкими перепадами рівня артеріального тиску. Причому тиск може не тільки значно підвищуватися, а й бути значно меншим, ніж звичні для конкретної людини показники.
Нижнім порогом норми прийнято вважати тиск 100/60. Показники нижче за ці вважаються «низькими» і вимагають втручання.
Гіпотензія (низький тиск у людини похилого віку) характеризується такими симптомами:
Незважаючи на свою відносну рідкість, знижений тиск у людей похилого віку несе не меншу небезпеку, ніж підвищений тиск. Так, і натомість гіпотензії виникає кисневе голодування мозку. У зв'язку з цим підвищується ризик появи ішемічного типу інсульту, страждають відділи мозку, які відповідають за зір та слух. Чи є ці процеси оборотними, залежить стану здоров'я кожної окремої людини.
Гіпотензія може бути хронічною чи гострою. Гостра форма виникає на тлі великої крововтрати (наприклад, внаслідок травми), емболії чи інфаркту. У цьому випадку низький тиск становить велику небезпеку та життя пацієнта.
Хронічну форму лікарі поділяють на первинний і вторинний тип.
Первинна хронічна гіпотензія виникає через сильну фізичну напругу або на тлі стресу.
Вторинна хронічна гіпотензія виникає на тлі серйозних травм голови, анемії, зневоднення, цирозу, онкологічних захворювань, гіпоглікемії.
На старості у більшості пенсіонерів відзначається цілий перелік хронічних хвороб, тому знижений тиск частіше носить вторинний характер.
Якщо ваш літній близький страждає на хронічні захворювання, необхідно регулярно вимірювати його артеріальний тиск і за допомогою призначених лікарем медикаментів контролювати його. Робити це можна самостійно або помістити його в комфортабельний приватний будинок для літніх людей у Харкові, де цим займатимуться професійні медсестри.
Якщо тиск знижується періодично і його рівень не падає до критичного, лікар може призначити пацієнтові похилого віку препарати на рослинній основі. Вони відносно безпечні та їх можна приймати тривало.
Якщо тиск падає занадто різко і до небезпечних показників, терапевт може порекомендувати такі види ліків:
Також лікарі відзначають позитивний вплив на рівень артеріального тиску посильні фізичні навантаження та тривале перебування на свіжому повітрі.
Ретельний догляд за пенсіонером вимагає від молодших родичів значних витрат часу та сил. За наявності у людини похилого віку хронічних хвороб і проблем з тиском все тільки посилюється. Йому стає все важче робити прибирання, готувати та ходити за покупками. У такому разі найняти доглядальницю та помічницю по будинку або поселити пенсіонера у приватний пансіонат для літніх у Києві .
Мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку «Рідні Серця» забезпечує людям похилого віку комфортні умови проживання та цілодобовий нагляд з боку кваліфікованих доглядальниць та медсестер. Вони регулярно вимірюють тиск постояльців, стежать за тим, щоб вони вчасно приймали призначені ліки, допомагають у щоденних справах.
Після переїзду в платний будинок для людей похилого віку в Києві вашому близькому пенсіонеру більше не потрібно буде готувати, прибирати, прати і займатися іншими втомливими рутинними справами. Все це за нього робитиме персонал пансіонату. Весь вільний час він зможе присвячувати прогулянкам, улюбленому хобі та спілкуванню з іншими постояльцями.
Уточнити інформацію про наявність вільних місць, вартість проживання, а також забронювати місце в пансіонаті можна за вказаним на сайті номером телефону.
Судоми в ногах — поширена скарга серед людей похилого віку. Вони можуть виникати раптово, найчастіше вночі, викликаючи різкий біль і дискомфорт.
З віком організм людини зазнає численних змін, і одним із найбільш небезпечних і підступних станів є остеопороз.
Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, яке часто призводить до різних неврологічним дефіцитам, включаючи порушення мови.