У похилому віці людині стає складніше дбати про себе самостійно повною мірою.
- Умови та процедура оформлення у будинок для людей похилого віку
- Доля майна літньої людини
- Будинок для людей похилого віку "Рідні Серця" - гідна і щаслива старість
- Висновок
Крім природних змін, також є різні захворювання, які можуть суттєво позначитися на звичному способі життя. Щоб вирішити ситуацію, можна влаштувати літнього родича в будинок для людей похилого віку . Але цього необхідно врахувати кілька чинників.
Умови та процедура оформлення у будинки для людей похилого віку
Існує пансіонати для людей похилого віку приватного та державного характеру. У разі оформити родича досить складно. Процес буде довгим. Потрібно оформити відповідну заяву, направити її до відділу соціального захисту. Додатково працівники установи проконсультують із питань розміщення літнього.
Додатково від заявника будуть потрібні такі документи:
- Паспорт.
- Пенсійне посвідчення.
- Папери, що підтверджують інвалідність, якщо вона має громадянина.
Натомість видається перелік лікарів, які майбутній мешкаючий має пройти. Це дозволить отримати інформацію про стан здоров'я. Додатково потрібно здати низку аналізів щодо наявності інфекційних захворювань.
Варто зазначити, що приватний пансіонат для літніх людей у Харкові пропонує постійне медичне спостереження за постояльцями. Ті, хто проживає під контролем лікарів, які враховують не тільки їх фізичний стан, а й психологічний.
Перед заселенням громадянин має відвідати терапевта. Лікар проводить огляд, видає направлення на флюорографію, відправляє зробити необхідні щеплення. Додатково обов'язково слід з'явитися прийом до психіатра. Після обстеження він визначить найбільш підходящий у конкретному випадку тип установи. Це може бути стандартний будинок для людей похилого віку, або ж інтернат психоневрологічного характеру
Коли медичний огляд пройдено, необхідно відвідати паспортний стіл. В установі слід запитати довідку, яка вказує на наявність житлового майна у громадянина.
Варто звернути увагу, що якщо людина похилого віку проживає один у житлі, яке не пройшло процедуру приватизації, то нерухомість зберігається за ним тільки протягом 6 місяців з моменту, як він буде заселений в пансіонат.
Зібрані документи, отримані в медустанові довідки, надсилаються до органів соціального захисту. Потім буде зібрано комісію, яка й ухвалює рішення про заселення. На весь описаний процес йде досить багато часу. Якщо рішення виноситься на користь похилого віку громадянина, йому видається путівка. Сплачується проживання пенсією громадянина. Близько 75% з цієї суми спрямовується на рахунок установи, а частина, що залишилася, видається пенсіонеру.
Платний будинок для людей похилого віку в Харкові не зачіпає пенсію мешканця автоматично. Оплата провадиться пенсіонером або його родичами.
Доля майна літньої людини
Якщо у похилого віку громадянина немає родичів, то на його майно можуть претендувати:
- Інтернат, який забирає об'єкти як оплату проживання. У цьому випадку пенсія витрачатися на це не буде.
- Управляючим держструктурам. Відбувається передача майна за умови, що ці органи оформили та подали відповідну заяву.
Будинок для людей похилого віку "Рідні Серця" - гідна і щаслива старість
Потрапити до приватного будинку для літніх людей у Києві та інших містах можна набагато простіше. Не потрібно витрачати багато часу на збирання необхідних документів. Також відсутні збори комісії, ухвалення колективного рішення про заселення.
Майбутньому проживаючому необхідно лише оформити заяву про те, що він добровільно погоджується проживати в пансіонаті.
Серед додаткових паперів:
- Паспорт літньої людини.
- Довідки, що підтверджують, що громадянин не має захворювань інфекційного характеру.
- Флюорографія.
- Копію паспорта родича, який здійснюватиме оплату проживання.
Мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку Рідні Серця пропонує відвідати заклад перед заселенням, щоб оглянути територію, краще зрозуміти умови проживання, поспілкуватися з персоналом. У закладі працюють лише висококваліфіковані співробітники з великим досвідом. Пропонуються комфортні умови для життя мешканців. У кімнатах є все необхідне, створена затишна атмосфера, наближений інтер'єр до домашнього. Постояльці перебувають під наглядом лікарів. Меню розробляється з урахуванням індивідуальних потреб людей похилого віку, з урахуванням наявності у них різних хронічних захворювань.
Висновок
Приватний пансіонат Рідні Серця дбатиме про своїх постояльців і прагнути зробити старість максимально комфортною та цікавою. Крім зручного проживання, якісного харчування також організується цікаве дозвілля. Щоб відвідати пансіонат, достатньо залишити заявку на сайті, або зателефонувати по вказаним номерам.