Мова сайту

Подзвоніть нам


Заповніть форму


Ми у Facebook

Київ, Харків +38 050 65 75 158 Графік роботи: 9:00 - 20:00

ГРВІ та грип у людей похилого віку: у чому небезпека?

ГРВІ та грип у людей похилого віку: у чому небезпека?

У літньому віці навіть найбанальніша застуда переноситься досить важко, що й говорити про більш серйозні респіраторні інфекції, такі як грип.

  1. Що таке грип, ГРЗ та ГРВІ
  2. Основні відмінності ГРВІ від грипу
  3. Допомога хворому літньому родичу
  4. Виклик лікаря та невідкладної допомоги додому
  5. Шкідливість самостійного лікування
  6. Профілактичні заходи для захисту від застуди
  7. Догляд за літніми в будинку для людей похилого віку "Рідні Серця"

Це з ослабленим імунітетом і загальної зношеністю організму.

ГРВІ та грип у людей похилого віку не тільки провокують значне погіршення самопочуття, але часто стають причиною серйозних ускладнень. Тому якщо ваш літній родич захворів на ГРВІ, йому потрібно забезпечити більш ретельний догляд та обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Що таке грип, ГРЗ та ГРВІ

ГРЗ прийнято називати широкий спектр простудних захворювань, які провокують як бактерії, і віруси. ГРВІ – це респіраторні захворювання, які провокуються виключно вірусами, наприклад вірусом грипу, аденовірусом, риновірусом та ін.

При попаданні до молодого організму вірус зустрічається з імунними клітинами, які пригнічують його. У людей похилого віку клітин-захисників вкрай мало, тому ГРВІ швидко перетікає в риніти, синусити, бронхіти та пневмонії. Без належного лікування ці стани несуть велику небезпеку для здоров'я і навіть життя пенсіонерів.

Літні люди не тільки важче переносять хворобу, але й повільніше відновлюються після неї. У цей період їм необхідний ретельний догляд та постійний нагляд, отримати який можна оселившись у приватний пансіонат для літніх людей.

Основні відмінності ГРВІ від грипу

Хоча грип та ГРВІ провокують вірусу, картина перебігу захворювання у цих випадках може сильно відрізнятися.

ГРВІ найчастіше супроводжується такими симптомами:

  • сильним нежиттю;
  • температурою, яка не піднімається вище за 38 градусів;
  • сухим кашлем без сильних нападів;
  • першінням і почервонінням горла.

Згодом кашель може стати вологим, відкашлювання може супроводжуватися густим слизом.

Грип викликає тяжку інтоксикацію організму, хвороба протікає більш стрімко порівняно з ГРВІ, при цьому можуть спостерігатися такі симптоми:

  • нудота, слабкість;
  • відсутність апетиту;
  • сильний головний біль;
  • озноб, підвищена пітливість;
  • болі в очах та суглобах.

Після того, як інкубаційний період пройдено, у пацієнтів з грипом різко підвищується температура, всі наявні симптоми посилюються. Після грипу людям похилого віку потрібно значно більше часу для повного відновлення

Важливо! У жодному разі не можна займатися самостійною постановкою діагнозу і тим більше самолікуванням. Це може бути небезпечно для здоров'я та життя літньої людини. При підозрі на грип або ГРВІ потрібно обов'язково проконсультуватися з терапевтом.

Допомога хворому літньому родичу

Коли літня людина хворіє на грип, у неї немає сил, щоб поїсти або вийти на свіже повітря, вона відмовляється від води та їжі. У цей складний період важливо забезпечити якісний догляд пенсіонера. Людина, що доглядає, повинна нагадувати їй регулярно пити воду, приймати призначені лікарем ліки, по можливості годувати його, робити вологе прибирання і провітрювати кімнату пацієнта.

Виклик лікаря та невідкладної допомоги додому

Якщо людина похилого віку проживає вдома і при цьому захворіла, необхідно спостерігати за перебігом хвороби. Якщо симптоми виявляються дуже яскраво або через 2-3 дні стан погіршився, краще викликати лікаря додому.

Якщо ж людина похилого віку почувається вкрай погано, не їсть і не п'є більше доби, у неї піднялася і не збивається висока температура, їй важко дихати, потрібно викликати швидку допомогу.

Якщо ж пенсіонер переїхав до приватного будинку для людей похилого віку на Київщині, за ним постійно спостерігає медперсонал і при необхідності оглядає штатний терапевт. Невідкладна допомога викликається лише у критичних ситуаціях.

Шкідливість самостійного лікування

Не маючи медичної освіти, надто небажано самостійно призначати собі ліки. Комбінування ж відразу кількох препаратів може бути небезпечним. Неправильно підібране лікування не тільки не допоможе одужати, а й призведе до серйозних ускладнень.

Профілактичні заходи для захисту від застуди

Мережа приватних пансіонатів для людей похилого віку «Рідні Серця» пропонує своїм постояльцям комплекс профілактичних заходів, які допомагають людям похилого віку не захворювати на ГРВІ та грип, у разі захворювання переносити хворобу легше:

  • часте прибирання та провітрювання в житлових кімнатах та приміщеннях загального користування;
  • якісне харчування та регулярні посильні фізичні навантаження;
  • щоденні прогулянки на відкритому повітрі.

У разі потреби штатний терапевт призначає лікування або направляє постояльця на ретельне обстеження до лікарні.

Догляд за літніми в будинку для людей похилого віку "Рідні Серця"

Постояльці наших пансіонатів живуть у комфортних умовах, смачно та збалансовано харчуються, багато гуляють. За ними цілодобово наглядає кваліфікований персонал. Він вчасно зауважує погіршення самопочуття окремих постояльців та направляють їх до лікаря.

Якщо ви хочете подарувати своєму літньому близькому здорову і щасливу старість, поселіть його в платний будинок для людей похилого віку в Києві нашої мережі.

Записати близького на заселення до приватного пансіонату «Рідні Серця» або задати додаткові питання ви завжди можете за вказаним номером телефону.

Корисні статті

Гімнастика для людей похилого віку: основні вправи

Гімнастика для людей похилого віку: основні вправи


Вікові зміни в організмі незмінно призводять до зниження рухової активності у людей похилого віку.

Пансіонати для літніх людей з деменцією у Києві та Харкові

Пансіонати для літніх людей з деменцією у Києві та Харкові


У похилому віці люди стикаються з безліччю дегенеративних захворювань. Одним із найнебезпечніших із них є старча деменція.

Безсоння у людей похилого віку – що робити?

Безсоння у людей похилого віку – що робити?


Повноцінний відпочинок протягом ночі – природна потреба людей будь-якого віку.

подивитись усі...
Пансіонат "Рідні Серця" оснащено системою протипожежної безпеки, відповідно до стандартів МНС.